COVID-19 TESTĒŠANA

SARS-CoV-2 antivielu noteikšana
 

Imūnā sistēma reaģē uz inficēšanos ar SARS-CoV-2, izstrādājot specifiskas antivielas. IgM klases antivielas sāk veidoties 5.-6. dienā pēc simptomu parādīšanās. Specifisko IgG klases antivielu titra pieaugums sākas ar otro nedēļu pēc simptomu parādīšanās. Imūnā atbilde uz SARS–CoV-2 ir ļoti variabla.

FuturaLab laboratorijā ir pieejami testi antivielu noteikšanai pret SARS-CoV-2 vīrusa pīķa jeb S (spike) proteīnu.

Rezultātu interpretācija

Vakcinētām personām

Pozitīvs IgM pret SARS-CoV-2  S (spike) proteīnu  kopā ar pozitīvu RNS testu, liecina par iespējami svaigu inficēšanos ar SARS-CoV-2  vīrusu.

Pozitīvs IgM pret SARS-CoV-2 S (spike) proteīnu kopā ar negatīvu RNS testu liecina par antivielu veidošanos vakcinācijas rezultātā.

Pozitīvs IgG pret SARS-CoV-2 S (spike) proteīnu liecina par antivielu veidošanos vakcinācijas rezultātā, un iepriekš nav bijusi inficēšanās ar SARS-CoV-2  vīrusu.

 

Nevakcinētām personām

Pozitīvs IgM pret SARS-CoV-2  S (spike) proteīnu kopā ar pozitīvu RNS testu, liecina par iespējami svaigu inficēšanos ar SARS-CoV-2  vīrusu.

Pozitīvs IgG pret SARS-CoV-2  S (spike) proteīnu, liecina par pārslimoto COVID-19 infekciju.

 

Slimības diagnozi nevar balstīt tikai uz seroloģisko testu rezultātiem, jo pētījumos atklāts, ka apmēram 5-10 %  gadījumu antivielas nav nosakāmas. Precīzai diagnozei jāņem vērā klīniskā atrade, anamnēze, vakcinācijas dati un citu izmeklējumu rezultāti.

Atkārtotai IgG klases antivielu testēšanai jāizmanto kvantitatīvais tests.